Pracuju od roku 2017 v jedné firmě, po 3 letech v roce 2020 jsem obdržela smlouvu na dobu neurčitou na pozici operátora. Od roku od roku 2022 jsem obdržela dodatek nejdřív na jeden pak na 2 roky na jinou pozici (specialista), kde aktuálně pracuju. Teď jsem obdržela 3-ti dodatek na 2 roky. Můžou mi vůbec dávat dodatky na jinou pozici na dobu určitou? Pokud ano jak dlouho? Děkuji za odpověď.
Vznik pracovního poměru, pracovní smlouva
Smlouva na dobu určitou a neurčitou u jednoho zaměstnavatele - lze to?
- Základní údaje
- Uložil(a): JUDr. Eva Janečková (prac. právo)
- Kategorie: Vznik pracovního poměru, pracovní smlouva
- Zobrazení: 35
Bylo by nutné vidět přesné znění prvního dodatku, nicméně je velmi pravděpodobné, že tímto prvním dodatkem došlo ke změně pracovní smlouvy ve dvou bodech:
1) změna druhu práce,
2) změna z pracovní smlouvy na dobu neurčitou na smlouvu na dobu určitou.
Pokud je tomu tak, pak je postup zaměstnavatele v souladu s právními předpisy. Doporučuji proto přečíst si důkladně první dodatek, který je pro řešení dotazu klíčový.
Podle § 39 odst. 2 zákoníku práce platí, že doba trvání pracovního poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami nesmí přesáhnout 3 roky a ode dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou může být opakována nejvýše dvakrát. Za opakování pracovního poměru na dobu určitou se považuje rovněž i jeho prodloužení. Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba 3 let, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami se nepřihlíží.
Třetí dodatek na dobu určitou je tedy poslední. Pak musí následovat ukončení pracovního poměru nebo změna na dobu neurčitou.
Komentáře vytvořeny pomocí CComment