Počet stránek ve webu: 48507

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Starší syn koupil na úvěr ČMSS družstevní byt, který mu bude předán v r.2020. Rodiče a bratr mu ručí svými byty. Syn hodně cestuje a tak bychom chtěli nějak ošetřit tyto zástavy, resp. práva na jeho byt. Děkuji, Vlasta
    Odpověď:

    Z Vašeho dotazu usuzuji, že si přejete zajistit, aby zástavní právo na byt bratra a rodičů ve prospěch staršího syna byly ošetřeny v tom smyslu, že jde o ručitelskou zástavu. Tedy, že zástavní právo bylo poskytnuto ve prospěch staršího syna, který je povinen hypotéku platit a v případě jeho insolvence a exekuce bytů rodičů a bratra se jim starší syn zavazuje nahradit veškerou škodu jim způsobenou. V takovémto případě lze sepsat smlouvu mezi těmito stranami. Jde o specifickou smlouvu, kterou Vám musí sepsat zkušený právník, neboť se jedná o problematickou záležitost. V každém případě bude tato smlouva účinná pouze mezi stranami a vůči bance zcela neúčinná. Domnívám se, že Vámi požadovanou ochranu bratrovi a rodičům nepřinese. Zástavní právo se váže k nemovitosti, takže pokud nebude starší syn splácet hypotéku, k exekuci v každém případě dojde.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování