Počet stránek ve webu: 47577

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Zemřel mi tchán, byl to nevlastní otec mého muže a švagrové. S manželovou matkou byl oddán 25 let a ta 2014 zemřela. Proběhlo tehdy dědické řízení, kde měl tchán vyplatit manželovi a jeho sestře nějaký podíl. To se nikdy nestalo. Nyní zemřel, bydlel v našem bytě a zařízení měl své. K tomu garáž a staré auto v hodnotě cca 20.000 Kč.

    Jediný jeho pokrevní žijící příbuzný je synovec se kterým se setkal 2x v životě. Má můj muž a jeho sestra nějaký právní nárok na dědictví po nevlastním otci, který nevyrovnal dědictví po jejich matce? S nevlastním otcem nežili ve společné domácnosti. Děkuji Dorota.

     

    Odpověď:

    Pokud je povinnost vyplatit Vašeho manžela a jeho sestru uvedena v usnesení o dědictví, tak musí Váš manžel a jeho sestra svou pohledávku přihlásit do dědického řízení po nevlastním otci. Tedy kontaktovat notáře, který dědické řízení po nevlastním otci řeší, doložit mu usnesení o dědictví po matce a požadovat, aby dědicové po nevlastním otci byli povinni pohledávku vypořádat. Váš manžel nemá nárok po nevlastním otci dědit, ale má právo z jeho majetku získat to, co měl zemřelý povinnost mu vyplatit.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování