Počet stránek ve webu: 47583

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Se svojí nynější manželkou jsme žili 25 let (1996-2021) v partnerském vztahu, každý máme své finance na svém bankovním účtu, má manželka má i ve vlastnictví byt, který je vedený na její jméno. Nyní jsme uzavřeli manželství a chtěl bych vědět, jak by se postupovalo v případě mé smrti.

    Mám syna a chtěl bych, aby její majetek (účty na její jméno i byt) nebyl zahrnut do dědictví. Podotýkám, že i nyní, po uzavření sňatku, žijeme odděleně a i finance spravujeme každý zvlášť na svých účtech. Děkuji za odpověď.

     

    Odpověď:

    Majetek, který manželka nabyla před manželstvím, by vůbec nebyl předmětem dědictví po Vás. To by byl pouze majetek, který byste nabyli v průběhu manželství do SJM, tam by polovina majetku zůstala pozůstalému manželovi a o druhou polovinu by se dělil manžel a biologické či osvojené děti, každý rovným dílem. Pokud byste se zcela chtěli vyhnout jakýmkoliv komplikacím s majetkem, doporučila bych u notáře sepsat notářským zápisem tzv. režim oddělených jmění. Znamenalo by to, že i po sňatku žádný majetek do SJM nenabýváte a hospodaříte se svým majetkem každá sám dle svého vlastního uvážení.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování