Počet stránek ve webu: 47599

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    partnerovi zemřel otec, který vlastnil polovinu domu, na který je uvalena exekuce. Na výpisu z katastru nemovitostí ČR je exekuční příkaz k prodeji 1/2 nemovitosti. Druhá polovina je jeho bývalé ženy.
    Můj dotaz zní: Kdyby partner a jeho sourozenci přijali dluhy s tím, že se všichni sourozenci rozhodli dům prodat a umořit tím dluhy (otcova bývalá žena by svou polovinu také chtěla prodat), tak zda je vůbec možné tu polovinu prodat, když už otec před smrtí měl exekuci?
    Jak se taková situace dá vyřešit?
    Děkuji za odpověď.
    Odpověď:
    Zdravím Vás, pokud by Váš partner přijal dědictví vstoupil do práv a povinností zůstavitele (svého otce) a exekutoři by tedy v exekuci pokračovali dále, s tím, že by ji vymáhali po Vašem partnerovi a případně i dalších dědicích, kteří dědictví přijali. Pokud měl otec partnera dluhy i jinde, tak by všichni jeho věřitelé tyto dluhy mohli vymáhat po Vašem partnerovi. Proto zde doporučuji důkladně zvážit nejen výši majetku zůstavitele, ale i výši jeho dluhů a dále by nebylo od věci se poradit v této věci s advokátem či notářem. Jen dodávám, že pokud by bylo dědictví předlužené, bylo by nejlepší se jej vzdát, sice nic nezdědíte, ale budete mít klid.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování