Počet stránek ve webu: 47726

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Rodiče za svého života si pořídili družstevní byt, veškeré závazky splatili. Maminka zemřela a otec se opět oženil. Za trvání druhého manželství došlo k převodu bytu z družstevního vlastnictví do osobního, což mělo za následek, že macecha se stala vedle otce vlastníkem bytu a je i zapsána v katastru nemovitostí, ačkoli se na pořízení bytu ani na jeho splacení nepodílela.

    Otec zemřel, ale ještě za svého života nám předal veškeré dokumenty svědčící o koupi a splacení bytu výlučně mými rodiči. Jak napadnout vlastnictví bytu macechou, lze vyloučit macechu z dědictví bytu? Ona svůj byt prodala a veškeré prostředky věnovala své dceři a nepoužila je na společnou domácnost. Děkuji, Gabriela

    Odpověď:

    Pokud Váš otec za života neopatřil svůj majetek závětí, ze kterého by vyplývala vůle opomenout manželku pro potřeby dědění bytu, pravděpodobně ji z dědictví vyčlenit nechtěl. Tudíž ji nelze z dědění bytu vyloučit, neexistuje zákonný důvod.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování