Počet stránek ve webu: 47655

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Matka se 2013 rozvedla. Mám dohodu od právníka, kde od manžela obdržela 500.000 Kč na koupi bytu. Koupila tedy družstevní byt, resp. zaplatila 460.000 Kč, ale dala byt napsat ihned na bratra. Já jsem se 2013-2019 o matku starala. Matka 8.7.2019 doma zemřela, já jsem ji umyla a ustrojila, když ji odvezli, přišel bratr.

    Byt zamkl s tím, že je jeho. Všechno sebral, matka tam měla pro mě více jak 100.000 Kč a už mě tam nepustil. Co mám dělat? Děkuji Iva

    Odpověď:

    Pokud Vás bratr nechce do bytu pustit a Vy tam máte své věci a případně trvalé bydliště, můžete se obrátit na Policii s tím, že Vám bratr znemožňuje dostat se k Vašim věcem. Pokud tam ale žádné věci nemáte, Policie Vám nepomůže a musela byste se obrátit na občanskoprávní soud. V rámci dědického řízení pak zdůrazněte, že bratr Vás do bytu nepustil, že v bytě byly cenné věci, pokud je bratr v dědickém řízení dobrovolně nepřizná, museli byste se o jejich existenci soudit, aby byly zohledněny v dědickém řízení.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování