Počet stránek ve webu: 47687

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    23.7.2019 jsem zjistila, že můj otec, který se s mou matkou kdysi rozvedl a založil novou rodinu, zemřel v roce 2010. Nebyla jsem ale nikdy přizvána k dědickému řízení, resp. nebyla jsem vůbec o tom vyrozuměna notářem. Jaké kroky lze podniknout, aby došlo k nápravě? Děkuji Dita.

    Odpověď:

    Doporučuji obrátit se na soud, v jehož obvodu měl otec poslední společné bydliště, neboť tento soud bude vést dědický spis po otci. Do spisu máte právo nahlédnout a z něj zjistíte, zda vůbec bylo co dědit, případně proč Vás notář nekontaktoval. Bohužel ale žalobu oprávněného dědice na případné vydání Vašeho dědického podílu můžete podat pouze do tří let od právní moci usnesení o dědictví, obávám se, že možnost domoct se dědického podílu je již promlčena.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování