Počet stránek ve webu: 47689

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Manžel odchází žít s milenkou, ale nebudeme se rozvádět. Sepsali jsme po společné dohodě u notáře rozdělení stávajícího SJM, pokud by někdy v budoucnu na rozvod došlo, ale neplánujeme ho.   Nyní si bude manžel pořizovat byt na hypotéku, měla bych já, nebo náš společný syn, do budoucna nějaký nárok na tento byt, když zůstáváme dál v manželském svazku, ale nežijeme spolu a vypořádání majetku už bylo sepsáno? Nebudu napsaná v katastru.   Děkuji, Bára

    Odpověď:

    V daném případě by nárok na byt vznikl pouze v případě dědického řízení, neboť pokud měl zůstavitel - zemřelý - ke dni své smrti manželku a děti, dědí tito po něm rovným dílem. Milenka by nedědila nic. Zůstavitel může otázku dědění ošetřit v závěti, nicméně dítě, pokud není vyděděno, i ze závěti nějaký podíl dědit musí.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování