Počet stránek ve webu: 47695

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    Mám svůj byt, který pronajímám. Pořídila jsem si ho před manželstvím. Pak jsem se provdala a bydlím u manžela. Máme spolu dceru a on má z předchozího vztahu syna. Kdybych umřela, tak by polovinu mého bytu dostal on a druhou dcera. Ale kdyby pak zemřel on, dostala by jeho polovinu naše dcera a nebo by měl na část nárok i syn z prvního manželství? Děkuji, Milena

    Odpověď:

    Děti jako neopomenutelní dědicové dědí vždy rovným dílem, bez ohledu na to, zda jsou manželské či nemanželské či z předchozích manželství. Pokud by tedy Váš manžel zemřel, dědila byste Vy, vaše společná dcera a jeho syn, všichni stejným dílem. Manžel může závětí pouze dědický podíl syna zkrátit, kdy mu v závěti může odkázat - pokud je syn již zletilý - čtvrtinu jeho dědického podílu, tedy čtvrtinu třetiny, kterou by dědil. Pokud je syn ještě nezletilý, musel by ze závěti dědit 3/4 jeho dědického podílu.

     

    ► Stránka obsahuje odpověď na tato témata:

    • Dědění po maceše - kdy by k tomu došlo, kdy by to nastalo?
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování