Počet stránek ve webu: 47687

    1 1 1 1 1
    Hodnocení 5.00 (1 hlas)
    Nárok na nájemné od partnera spolumajitele, spoluvlastníka
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)

    S bývalou manželkou máme hypotéku na byt, který jsme pořídili v manželství a teď po rozvodu ho máme na půl. Hypotéku platím Já, protože ona nechce a v bytě nebydlím. Bývalá žena si našla přítele, který se k ní nastěhoval a nepřispívá jí na bydlení ani korunu a vše ohledně bytu platí ona. On nahlášený v bytě není, tudíž neplatí nic, pouze jídlo a nákupy s tím spojené. Teď přišli s tím, že on si chce udělat v bytě trvalý pobyt, a má otázka zní, jestli je potřeba můj souhlas k tomu jako spoluvlastník daného bytu a také, jestli po něm mohu chtít nájemné za užívání mé poloviny bytu, zda nikoliv? Děkuji.

    Odpověď:

    Pokud jste spoluvlastníkem bytu, je k nahlášení trvalého pobytu třeba Váš podpis nebo byste s nájemcem musel mít uzavřenu nájemní smlouvu, kde budete uveden a podepsán jako jeden z pronajímatelů. Ano, pokud kdokoliv užívá Vaši polovinu bytu a Vy v bytě nebydlíte, máte právo po něm chtít nájem odpovídající dané lokalitě a tohoto nájmu se můžete z titulu bezdůvodného obohacení domáhat i soudně.

    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování