Počet stránek ve webu: 47750

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    mám exekuci. Část dluhu je již uhrazena, další část nemohu nyní vzhledem ke špatné finanční situaci splácet.
    Telefonicky jsem se domluvil s kanceláří daného exekutora, že vzhledem k současné situaci bohužel nemohu splácet. Dotyčná paní, která vše vyřizuje, mi doporučila, abych splácel co budu moci a ujistila mě, že vše zanese do spisu, aby byl záznam o naše rozhovoru a domluvě.
    Za 3 týdny mě hledal jiný pracovník dotyčné kanceláře a chtěl mi zabavit movitý majetek. Nebyl jsem doma a hovořil s ním pouze telefonicky. Informoval jsem ho o mé ústní dohodě mezi mnou a paní, se kterou jsem o dané exekuci hovořil. On mi sdělil, že o ničem neví a ve spise nic není.
    Nevěděl ani o tom, že část dluhu je již uhrazena z prostředků, které jsem měl na soukromém účtě.
    Domluvil jsem se s ním opět na splátkách. Chci se zeptat, zda platí daná ústní domluva a jak je možné, že dotyčná pracovnice údajně do spisu nic nepoznačila a jiný pracovník té stejné kanceláře nic nevěděl?
    Jak mám postupovat v případě, že ani tento pracovník nikde nic nezapíše a opět mi vše zapře? Žádný movitý majetek kromě osobních věcí a nejnutnějších věcí k bydlení - postel, peřiny, nádobí apod. nemám. Co mi tedy mohou zabavit?
    Děkuji.
    Odpověď:
    Dobrý den, v praxi bohužel k takovému jednání pracovníků exekutora dochází, Takto je skutečně možné, že jiný pracovník exekutora o ničem nevěděl. Vzhledem k ústní domluvě však Vaši dohodu nemáte jak prokázat. Jedinou možností je vždy trvat na písemném potvrzení dohody o splátkovém kalendáři, apod. Je třeba však dodat, že splátkový kalendář je dobrá vůle exekutora, který i přes to může dále pokračovat v exekuci např. prodejem movitých věcí. Pokud však nemáte jiné věci, než věci uvedené v ust. § 322 odst. 2 o. s. ř. , nelze Vám zabavit nic, neboť jsou z exekuce vyloučeny: „Z výkonu rozhodnutí jsou vyloučeny zejména tyto věci ve vlastnictví povinného nebo ve společném jmění povinného a jeho manžela:
    a) běžné oděvní součásti, včetně prádla a obuvi,
    b) obvyklé vybavení domácnosti, zejména lůžko, stůl, židle, kuchyňská linka, kuchyňské nářadí a nádobí, lednička, sporák, vařič, pračka, vytápěcí těleso, palivo, přikrývka a ložní prádlo, pokud hodnota takové věci zjevně nepřesahuje cenu obvyklého vybavení domácnosti,
    c) studijní a náboženská literatura, školní potřeby a dětské hračky,
    d) snubní prsten, písemnosti osobní povahy, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkající se povinného nebo členů jeho rodiny a nosiče dat těchto záznamů, pokud nelze takové záznamy přenést na jiný nosič dat, a jiné předměty podobné povahy,
    e) zdravotnické potřeby a jiné věci, které povinný nebo člen jeho domácnosti potřebuje vzhledem ke své nemoci nebo tělesné vadě,
    f) hotové peníze do částky odpovídající dvojnásobku životního minima jednotlivce podle zvláštního právního předpisu,
    g) zvířata, u nichž hospodářský efekt není hlavním účelem chovu a která slouží člověku jako jeho společník. “
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování