Počet stránek ve webu: 47727

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den
    Teta umřela v roce 2009, jako druhy vlastník hrobu jsem já, aniž bych o tomto byla dříve informovaná. Přišel mi lístek zaplatit hrobové místo na dalších 10 let. Vše zaplaceno a přepsáno že jsem vlastníkem já. Může toto ještě někdo napadnout, když to tam dala napsat teta když ještě žila.
    Závěť nenechala, jen byt který byl napsán také na mě, ten jsem po prodeji rozdělila jak si teta přála.
    Proběhlo dědické řízení, hrob tam nebyl uveden.
    Až teď jsem se dověděla že je psaný na mě, jak se mám zachovat, mám znovu otevřít dědické řízení a nebo nechat tak a platit pronájem hrobového místa již s mým jménem, smlouvu jsem jíž podepsala. Nebudu mít problémy se zákonem? Od 1.11.2017 budu majitelem hrobu na dalších 10 let. Nevím co dělat, nechat jak to je, na pohřební zprávě mi řekli jste tam vy napsaná tak je to na vás.
    Děkuji za odpověď.
    Hezký den
    Odpověď:
    Dobrý den,
    propůjčení hrobového místa nezakládá vznik vlastnického práva k této části pozemku pohřebiště. Na druhé straně hrobové příslušenství (např. náhrobky, žulové desky…) je již předmětem vlastnictví toho, kdo je pořídil nebo jiným způsobem nabyl do osobního vlastnictví.
    Mezi notáři jako soudními komisaři panuje rozdílný pohled na věc a tak se stává, že někteří zahrnují přechod nájmu hrobového místa do dědictví a někteří zastávají názor, že nájem hrobového místa do dědictví nepatří. Ve smlouvách o pronájmu hrobového místa často bývá ustanovení, že nájem hrobového místa přechází na dědice fyzické osoby. Tedy byla-li jste jediným dědicem po zůstaviteli, došlo k přechodu nájmu hrobového místa na Vás. V případě, že bylo dědiců více, měl by správce hrobového místa jednat se všemi dědici. Odpovědnost v tomto případě je na provozovateli hrobového místa.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování