Počet stránek ve webu: 47726

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dne 2.1.2017 mi byla obstavena částka 22.000 Kč na bankovním účtu. 2.2.2017 mi byl doručen stoh papírů od soudního exekutora: Výzva k úhradě před exekucí, Platební rozkaz, Exekuční návrh, Vyrozumění o zahájení exekuce, tři Exekuční příkazy - na bankovní účet, na plat a na penzijní spoření. V bance jsem zjistil, že i na spoření je tato částka blokována. 8.2.2017 mi po obdržení této dokumentace mi stejná částka byla stržena z výplaty. Upozorňuji, že stržená částka počítá s plnou náhradou exekutorovi, přičemž na výzvě k úhradě se píše, že zaplatím-li do 30 dnů, náleží mu pouze polovina. Momentálně jsem tedy v této exekuci za +/- 68000 a pořád bych měl ještě částku přijít zaplatit na Exekutorský úřad. Jak to, že všechny tyto písemnosti, na kterých jsou v hlavičkách data vyhotovení v rozmezí měsíců, přišla najednou? Některá mají i různé doby pro podání odvolání nebo odporu. Co nyní brání tomu, aby exekutorovi odešly veškeré blokované prostředky, tedy trojnásobek dlužné částky? Proč, když mám 30 dní na zaplacení, je mi blokováno 44000 Kč a 22000 Kč už sebráno? Proč trvalo 9,5 roku od platebního rozkazu, než byla exekuce nařízena a vykonána?
    Dá se odvolat na zbytečné průtahy a poškození mé osoby zbytečnými úroky? Jaká je promlčecí doba a od čeho se počítá? Od vzniku pohedávky, předání k vymáhání nebo od soudního rozhodnutí? Děkuji
    Odpověď:
    Zdravím Vás, exekutor má možnost provést exekuci vícero způsoby provedení exekuce současně, což se ve Vašem případě i stalo. Pokud byla daná částka exekučně vymožena, exekuce bude zastavena a případný přeplatek Vám bude vrácen soudním exekutorem. Na poslední dotaz proč se 9,5 roku nic nedělo, Vám sděluji, že je pouze věcí oprávněného, zda do 10 let od právní moci exekučního titulu návrh na nařízení exekuce na majetek povinného podá či nikoli. Promlčecí doba pro právo vymáhat danou pohledávku exekucí je 10 let a počítá se ode dne právní moci exekučního titulu (platebního rozkazu), s tím, že končí dnem podání návrhu na nařízení exekuce. Toto je tedy rozhodnutí oprávněného a není to chyba ani vina exekutora. Mám za to, že danou částku jste mohl zaplatit a k exekuci by nemuselo vůbec dojít. Jen dodávám, že zákonné důvody pro zastavení exekuce jsou upraveny v ust. § 268 odst. 1 písm. a) - h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.), a pokud zjistíte, že na Váš případ, některý z těchto zákonných důvodu dopadá, je možné podat návrh na zastavení exekuce,
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování