Počet stránek ve webu: 47678

    1 1 1 1 1
    Pomohl Vám tento článek? Pokud ano, klikněte prosíme na 5 hvězdiček. Děkujeme! :)
    Dobrý den,
    k mému předchozímu dotazu exekuce bych měl ještě podotázku. Krajský soud rozhodl 21.12.2005 s tím že nebylo přípustné dovolání, ledaže na základě dovolání podaného do dvou měsíců od doručení rozhodnutí k Nejvyššímu soudu, prostřednictvím okresního soudu, dospěje dovolací soud k závěru, že napadené rozhodnutí má zásadní význam.
    Já jsem se tedy neodvolával zajímalo by mne jestli je nějaké přesné pravidlo kdy rozsudek nabyde právní moci. V mém případě nabyl údajně 9.3.2006. Je to tedy více než 2 měsíce po rozsudku - je to v pořádku?
    Usnesení exekuce bylo vydáno 24.2.2016 a zapsáno 20.5.2016.
    Pokud by bylo správně datum 9.3.2006 tak bych již dle Vaši rady 10 let promlčení již neměl šanci.
    Proto se chytám stébla jestli termín nabytí právní moci je správně určený, jestli to má nějaké zákonitosti. Na netu jsem četl nejvíce 30 dnů.
    Děkuji za radu a přeji hezký den
    LH
    Odpověď:
    Zdravím Vás, rozhodnutí soudu nabývá právní moci poté co uplyne lhůta k podání odvolání účastníkům řízení. Podmínkou je však doručení tohoto rozsudku účastníkům řízení. Pokud si rozhodnutí nějaký z účastníků nepřevezme nebo mu není doručeno, doručuje se mu tzv. fikcí doručení dle občanského soudního řádu, a proto se termín nabytí právní moci rozsudku může lišit. Proto je nejlepší si na soudě zjistit, kdy daný rozsudek nabyl právní moci. Vaše údaje se mi moc nezdají, protože uvádíte pozdější termín nabytí právní moci rozsudku (9.3.2006) než je vydání usnesení o nařízení exekuce dne 24.2.2006, což je nesmysl. Exekuce nemůže být nařízena pokud exekuční titul není v právní moci a není vykonatelný. Až podle správně a najisto postavenému nabytí právní moci rozsudku lze posoudit, zda k promlčení došlo či nikoli. Nabytí právní moci lze rovněž zjistit i na stránkách justice.cz, kde je tato skutečnost uvedena, ale na těchto stránkách je toto vyhledávání poněkud složitější, proto pokud byste toto zjistit chtěl, musel byste sdělit jaký soud a kde vydal daný rozsudek, a to včetně spisové značky.
    -----
    Zdravím a děkuji za rychlou odpověď. Nařízení exekuce bylo až 24.2.2016. Přesto bych Vás poprosil o prověření datumu nabytí právní moci. Řešil to Okresní soud Zlín č. j. 5C 20/2000-114 ze dne 1.2.2005 a odvolací Krajský soud Zlín vydal již zmíněný rozsudek č. j. 59 Co265/2005-143 ze dne 21.12.2005.
    Děkuji a přeji hezký den

    L.
    -----
    Zdravím Vás, nařízení exekuce bylo 24.2.2016, tedy v termínu 10 let což znamená, že to stihli včas k mé smůle. Přesto děkuji a přeji hezký den

    L.
    -----
    Zdravím Vás, tak máme smůlu a není to promlčeno. Psal jsem to prve na sebe, ale jedná se o dceru, která u nás od r. 1999 nebydlí a trvalé bydliště má na městském úřadu. Nám tedy exekuce nehrozí, ale chceme to přesto za dceru bydlící kdoví kde uhradit. Jak máme správně postupovat?
    Děkuji a přeji hezký den

    L.
    -----
    Zdravím Vás, děkuji za rady a mám již poslední dotaz. Výše uvedený rozsudek ukládal 15% úrok z prodlení z přisouzené částky od 30.1.1999 do zaplacení. Slyšel jsem, že úrokové sazby se měnily a zajímalo by mne jestli musíme platit ty 15%, nebo od nějakého data se počítají jiné a jaké.
    Děkuji a přeji hezký den

    L.
    -----
    Zdravím Vás a děkuji za info i když se mi 15% úroky zdají lichvářské i v době rozsudku…

    L.
    Nenašli jste odpověď na Váš dotaz? Zeptejte se našich právníků za drobný poplatek 99 Kč. Odpověď obdržíte maximálně do 5 pracovních dnů. Poradit se s naším advokátem.
    Komentáře pod články slouží k okomentování stránky. Pokud chcete poslat dotaz našim právníkům, pokračujte ZDE. Do komentářů prosíme nevkládejte dotazy. Děkujeme.

    Komentáře vytvořeny pomocí CComment

    Společný majetek manželů
    Rozvod manželství
    Vše o dědění a vydědění
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Výživné, alimenty - nejčastější dotazy

    Vymáhání dluhů, směnky

    Strašák jménem exekuce
    Osobní bankrot (konkurz), oddlužení (insolvence) - informace
    Trvalé bydliště
    Omezení, zbavení svéprávnosti
    Proč se nevyplatí ignorovat dopisy

    Na co nezapomenout při stěhování